W terapii bólu korzystam z terapii meridianowej, masażu i akupunktury – w zależności od nasilenia oraz czasu trwania bólu w celu poprawy samopoczucia pacjenta potrzebne jest od ośmiu do dwunastu zabiegów – czasem zdarza się tak, że pacjent już po pierwszym zabiegu odczuwa zdecydowana poprawę samopoczucia, jednak częściej następuje ona około trzeciego zabiegu. Przy piątym zabiegu powinna być obserwowana zdecydowana poprawa. (czytaj dalej…)
Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od stopnia nasilenia bólu i częstotliwości jego nawrotów. Pod wpływem zabiegów akupunktury jego ataki stają się coraz rzadsze, a intensywność bólu stopniowo spada.
Ważną rolę odgrywa tu jednak stan pacjenta – w przypadku wyczerpania i osłabienia organizmu procesy naprawcze organizmu trwają dłużej. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku bólu o charakterze przewlekłym.
Ból ma bardzo ważne znaczenie dla naszego organizmu – jest dla nas informacją, że z naszym organizmem dzieje się coś złego – z tego powodu nie należy go lekceważyć – w szczególności intensywny ból, który pojawia się nagle i trudno go połączyć ze specyficzną okolicznością wymaga naszej reakcji. W takiej sytuacji należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić badania diagnostyczne, gdyż jego przyczyną może być poważne schorzenie.
Akupunktura nie jest doskonałym panaceum na wszystko, zaś niektóre zaburzenia wymagają interwencji chirurgicznej i w takich przypadkach stosowanie akupunktury nie rozwiąże problemu.

Aktualności

PRZERWA URLOPOWA