Masaż leczniczy wykonywany jest przede wszystkim przy bólach kręgosłupa wynikających z wad postawy, przeciążeń, zwyrodnień, czy niewłaściwego trybu życia. Także w przypadku bólów stawów obwodowych, czy problemów związanych z uciskiem splotów nerwowych, a także bólów mięśniowo-powięziowych. Masaż leczniczy stanowi także element terapii w rehabilitacji pacjentów po złamaniach, skręceniach, czy zwichnięciach – zapobiega przykurczom, wspomaga i przyspiesza proces regeneracji tkanek i sprzyja odżywianiu tkanek i usuwaniu powstałych tam obrzęków oraz wysięków zapalnych. Jest polecany w przypadku pacjentów obłożnie chorych, u których istnieje tendencja do powstawania odleżyn.
Masaż leczniczy łączy wiele różnych technik – masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, masażu funkcjonalnego, czy powięziowego i terapii manualnej. Często wspieram je dodatkowo innymi technikami, takimi jak hirudoterapia, kinesiotaping, Gua Sha, akupunktura, czy masaż bańką chińską.
W zależności od rodzaju dolegliwości i nasilenia bólu, wykonywany jest 1 -3 razy tygodniowo, do ustąpienia dolegliwości. W przypadku dolegliwości przewlekłych wykonuje się je seriami po 10 zabiegów – przy bardzo silnych bólach wykonywanych codziennie, a w przypadku lżejszych – do 2-3 dni.
Przeciwwskazania do zabiegów są podobne jak w masażu klasycznym.(hiperłącze)
Wskazania obejmują:
– wzmożone napięcie mięśniowe i przykurcze
– urazy sportowe i komunikacyjne
– zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatie, bóle i sztywność kręgosłupa
– siedząca praca
– ból korzeniowy, zapalenie korzonków nerwowych
– zablokowanie stawów, ograniczenie ich ruchomości

Aktualności

PRZERWA URLOPOWA