Od kilku lat ta forma masażu zdobywa coraz większą popularność z uwagi na znakomite efekty jakie przynosi w walce z cellulitem i modelowanie sylwetki poprzez poprawę elastyczności skóry.

Masaż bańką chińską, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Chin – tam spektrum stosowania baniek jest zdecydowanie szersze. Do masażu wykorzystywane są bańki próżniowe. W moim gabinecie stosowane są bańki szklane o różnej średnicy i regulowanej sile naciągu, których wyższość nad bańkami wykonanymi z gumy i silikonu polega na tym, że posiadają one gładkie powierzchnie, a dzięki pompce z zaworem zwrotnym można regulować siłę, z jaką naciągana jest skóra.

Obok wspomnianych zastosowań masaż ten jest popularnie przeze mnie stosowany w dolegliwościach bólowych, wynikających z napięć mięśniowych, a także uciskanie splotów nerwowych, dlatego często włączam masaż bańką do innych form terapii.

Fakt, iż powierzchnia bańki jest duża, umożliwia przemieszczanie pod skórą dużych ilości krwi i chłonki, dzięki czemu bardzo poprawia krążenie krwi.

Aktualności

PRZERWA URLOPOWA