Dla osiągnięcia konkretnych efektów (zależy to od nasilenia zmian skórnych oraz długotrwałości problemu, z którym się zmagamy) potrzeba przeważnie około 12 zabiegów. Pacjent proszony jest także o udział w terapii – wykonywanie prostych zabiegów w domu, między umówionymi zabiegami. Terapia odbywa się przez pierwsze dwa tygodnie po 2 x tygodniowo – pojedynczy zabieg trwa ok. 75-80 minut (pierwsze 10 zabiegów kosztuje po 130 zł za każdy, potem pacjent otrzymuje dwa darmowe zabiegi). Tak dzieje się w przypadku zabiegów upiększających i rewitalizujących.
Efekty nie są widoczne w dniu zabiegu, dlatego warto pomyśleć o ich rozpoczęciu co najmniej 2 tygodnie przed okazją, na którą chcemy wyglądać dobrze. Ponadto niektóre z zabiegów pozostawiają na ciele ślady – po zastosowaniu Gua-Sha na ciele pojawiają się wybroczyny i sińce, które ustępują po kilku dniach. Podobnie dzieje się w przypadku masaży bańką chińską – dlatego, nie stosujemy ich bezpośrednio przed wyjściami, na które chcemy odsłonić ciało.
Akupunktura kosmetyczna nie jest polecana w przypadku osób stosujących leki steroidowe z powodu kruchości naczyń krwionośnych, jej efekty są też gorsze w przypadku przyjmowaniu B-blokerów i niektórych leków nasercowych, psychotropowych, czy silnych leków uspokajających.
Nie stosujemy akupunktury w przypadku osób chorych na hemofilię, lub przyjmujących leki rozrzedzające krew.
Akupunktura kosmetyczna jest terapią bezpieczną i nie ma negatywnych skutków ubocznych – czasami może się zdarzyć na delikatnej skórze twarzy pęknięcie naczynia krwionośnego, w wyniku czego może pojawić się na kilka dni siniak, po zabiegu występuje z powodu lepszego ukrwienia chwilowe zaczerwienienie skóry, dlatego warto zabiegi takie przeprowadzać po pracy, albo co najmniej 2-3 h przed momentem, kiedy chcemy wyglądać normalnie.
W przypadku problemów skórnych związanych z chorobami dermatologicznymi ceny i czas trwania zabiegów są takie, jak w przypadku zabiegów Akupunktury Pięcioelementowej i TCM.