Choroby kobiece

Leczenie za pomocą akupunktury i ziół, którym często towarzyszą zalecenia dietetyczne może być świetnym rozwiązaniem w problemach związanych z osiągnięciem dojrzałości płciowej, nieregularnymi, bolesnymi, skąpymi, lub zbyt obfitymi miesiączkami, upławami i świądem narządów płciowych, mięśniakami, zespołem policystycznych jajników, endometriozie, przewlekłych stanach zapalnych narządu rodnego (PID), objawami związanymi z klimakterium, osteoporozą.

W przypadku wielu z tych dolegliwości pomocniczo stosuję inne formy terapii – takie jak zioła, czy hirudoterapię w przypadku stanów zapalnych. W sytuacjach, gdy pojawiają się stany bólowe i napięciowe wspieram terapię masażem i innymi formami pracy manualnej.

Niepłodność, wspieranie zapłodnienia, ciąża i połóg, laktacja

Akupunktura i Medycyny Wschodu (nie tylko chińska) widzą nierozerwalny związek między ciałem i cyklami miesięcznymi kobiety, a zmianami zachodzącymi w kosmosie, stąd bardzo istotną kwestią jest ustabilizowanie okresów i wspieranie narządów, które mają związek z właściwym funkcjonowaniem ciała kobiety.
Problem związany z niepłodnością jest bardzo złożony i uzależniony od wielu różnych czynników. Może wiązać się zarówno z mechanicznymi uszkodzeniami dolnych partii kręgosłupa, niewłaściwym rozwojem narządów rodnych, ale także problemami psychosomatycznymi i stresem, lub też zaburzonymi funkcjami organizmu. Z drugiej strony niepłodność dotyczy w równym stopniu mężczyzn i nie zawsze problem z zajściem w ciążę wynika z problemów związanych ciałem kobiety.

W przypadkach, gdy wykluczone zostały czynniki mechaniczne, powstaje pole na którym akupunktura skutecznie wspiera proces zajścia w ciążę. Terapia taka trwa kilka miesięcy i kluczową kwestią jest regularne wykonywanie zabiegów, umożliwiające ustabilizowanie ewentualnych zaburzeń hormonalnych i właściwe odżywienie narządów rodnych, a także usunięcie możliwych blokad.

Akupunktura jest skuteczna przy wspieraniu zapłodnienia in vitro, w przypadku nawykowych poronień, pozwala na zmianę położenia płodu, wspieranie jego prawidłowego rozwoju.

W okresie połogu pozwala na szybki powrót ciała kobiety do pełnej sprawności. Pozwala także na rozwiązywanie problemów związanych z laktacją, czy zapaleniem gruczołu sutkowego.

Aktualności

PRZERWA URLOPOWA