Masaż gorącymi kamieniami pochodzi z Indii, gdzie stosowano go w celu rytualnego oczyszczenia. Z gorących kamieni korzystano także w Rzymie, a także europejskich medycynach ludowych.

W tej chwil masaż taki wykonuje się za pomocą gładkich, czarnych kamieni bazaltowych ogrzanych do temperatury ok. 50 st. C kamieni, często stosuje się także kamienie półszlachetne związane z energią poszczególnych czakr.

To wyjątkowo rozluźniający i relaksujący masaż – ciepło akumulowane przez kamienie sprawia, że mięśnie rozluźniają się i szybciej regenerują po długotrwałym wysiłku, a także poprawia się ich elastyczność. Korzystnie wpływa także na ukrwienie i odżywienie skóry, a także przepływ krwi i chłonki. Ciepło pozwala się także rozluźnić i zrelaksować – wielu pacjentów podczas zabiegu zasypia.

Masaż gorącymi kamieniami często stosowany jest przy ogólnym przemęczeniu organizmu, depresji, przewlekłych stanach niepokoju i stresu, zaburzeniach snu. Wspomaga także leczenie rwy kulszowej, zespołu mięśnia gruszkowatego, chorobach reumatycznych, bólach mięśniowych i stanach pourazowych, wspiera odchudzanie, łagodzi zaparcia, a także niektóre choroby układu krążenia – w tym Zespół Rainaud.

Przeciwwskazaniami do masażu gorącymi kamieniami są: gorączka, ostre stany zapalne, krwotoki, choroby zakaźne, owrzodzenia, zapalenie żył, zakrzepu, zaawansowana miażdżyca, tętniaki, niewyrównane wady serca, menstruacja, a także oczywiście choroby nowotworowe.

Aktualności

PRZERWA URLOPOWA